Evropského Poháru ženských klubů se zúčastní 10 týmů

V pražském Podolí se schyluje k dalšímu ročníku klubového Evropského Poháru žen, který odstartuje již v pátek 20. září a zúčastní se ho celkem 10 klubů.

Na stadionu v Podolí se divákům představí tyto týmy: Slavoj Vyšehrad (CZE), Red Star (SRB), Bangkok WPC (THI), Otter (ENG),Turku (FIN), KVP Vrutky (SVK), WBC Tirol (AUT), City of Coventry (WAL), City of Liverpool (IRL) a Jarfalla (SWE). V turnaji se tedy premiérově ukáží i Thajky z Bangkoku či Rakušanky z WBC Tirol a nováčkem v seriálu EU Nations je také anglický tým Otter. 

Týmy se nejprve rozdělí do dvou pětičlenných skupin, odkud se následně bude rozřadí do zápasů o konečné umístění. Celkovým vítězem turnaje se tedy může stát pouze tým, který vyhraje svou skupinu, a proto není čas na chyby. V letošním roce budou ČR zastupovat reprezentantky v barvách Slavoj Vyšehrad.

Loni skončily české zástupkyně ze Steppu Praha na 7. místě a i když je letos konkurence ještě o něco větší, český tým si rozhodně nepřipouští, že by tento výsledek nevylepšil.

Velké poděkování za finanční podporu patří hlavnímu městu Praha a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, bez nichž by se tento turnaj uspořádat nemohl. Všechny zápasy budou vysílané na našem YouTube kanále, kde naleznete i veškeré záznamy odehraných utkání. Více informací a výsledky zápasů najdete na webu eunwp.eu nebo ve facebookové události.